top of page

OKUMAYI SEVDİRMEK 
İÇİN BU YOLA ÇIKTIK... 

low-angle-boy-library-reading.jpg

Bizler UZMAN AKADEMİ ailesi olarak 2011 yılında her bir kitap bir başka insandır parolası ile yola çıktık ve pek tabi öncelikli misyonumuz tüm bireylere kitap okuma alışkanlığı edindirmek ve bundan maksimum zevk alınmasını sağlamaktı. Her bir kitap, dergi, bilimsel makale vs. farklı dünyalara açılan bir başka kapı olmuştur bizim anlayışımıza göre. Ayrıca bilginin özü okumaktır. Özellikle küçük yaş gruplarında bu okuma alışkanlığını çocuklarımıza verebilmek başarılı bir ülke geleceğine sahip olabilmenin en önemli mihenk taşlarındandır. Takdir edersiniz ki bütün bilimlerin temelini oluşturan ve öğrenmenin ilk adımı olan 'okumak', onu sevmeyen bir öğrenci için ilerleyen akademik kariyerinin karmaşasında  zorlanma ve  sonunda belki de pes etme anlamına gelecektir. Bu sebepten dolayı bizim için bir öğrenci hem çok hızlı okumalı, hem de okuduğunu maksimum oranda anlamalıdır. Ancak o zaman sahip olduğu kısıtlı zamanda kendisine daha çok vakit ayırabilecek ve  kalın kitapları okuma zorunluluğu eziyet olmaktan çıkarak ona keyifli bir uğraş haline dönüşecektir. Bu sayede öğrencilerimiz daha öncesinde sahip olduğu aynı sürede daha fazla okuyacak, daha fazla şey öğrenecek ve akademik kariyer başarısının yanında, kültürel anlamda da kendini kusursuz bir şekilde donatmış olacaktır. Tüm bunları ele alarak kurumumuzun ilerleyen tecrübesi ile birlikte uzun çalışmalarımızın ve deneysel gözlemlerimizin sonucunda; kitap, dijital materyallerimiz ve öğretme tekniklerimiz ile harmanlanmış eğitimimiz, son sürat okurken metinleri tam olarak anlayacağınızı sizlere garanti etmektedir.

Ayrıca her bir yaş gurubunun kendine özel bir öğrenme düzeyi ve süreci mevcutken günümüz hızlı okuma ve anlama eğitimlerinde herhangi bir farklılık gözetmeksizin genelde tüm yaş gruplarına aynı eğitim ve teknik verilme uğraşına girilmektedir. Halbuki bu yanlış bir uygulama olmakla birlikte sonuç başarısızlıkla noktalanmaktadır. 

UZMAN AKADEMİ ailesi olarak okumaya yeni başlayan küçük yaş gruplarımız için, "Okuma ve Anlama" gibi farklı bir eğitim müfredatına sahip olmanın gururunu da bir kurum olarak ayrıca yaşamaktayız. Sadece bu yaş kategorisine özel eğitmenlerimiz uyguladıkları 10-20 derslik paket program ile  kısa süre de çocuklarımızın hem akıcı okumasını hem de okuduğunu tam olarak anlarken hayal dünyalarını da bir o kadar geliştirmesini garantilemektedir.

Son olarak günümüz müfredatında M.E.B' in yapmış olduğu sınav değişiklikleriyle birlikte artık sadece bilgiye sahip olmak değil, aynı zamanda onu işleyebilen bir sisteme de sahip olmak gerekir. Bu sebepten ötürü tüm branşlardan günümüz sınav soruları uzun paragraflar içindeki net bilgiyi kısa süre zarfında anlamayı ve yorumlamayı zorunluluk haline getirmiştir. Doğru yerden alacağınız "Hızlı okuma ve Anlama teknikleri" sayesinde sınavlarda ekstra 30-40 dakika kazanacağınızı unutmayın diyoruz ve sizleri de Uzman Akademi ile tanışmaya davet ediyoruz.

young-woman-studying-library.jpg

Öğretmenlerimizden detaylı bilgi
almak ister misiniz?

bottom of page