top of page

LGS Gruplarına yönelik çalışmalarımız

Uzman Akademiden alacağınız sınavlara yönelik hızlı okuma ve anlama teknikleri eğitiminden sonra sınavlarda minimum 35-40 dakika kazanacağınızı biliyor muydunuz?

öğrenciler kurs

Sınavlarda bir adım önde olun

       Ülkemizde bir çok seviye belirleme sınavı yapılmaktadır. Sınava giren öğrenci kitap okuma alışkanlığına sahip ise başarı oranı aynı doğrultuda artacaktır. Zamanı yetiştirememe kaygısı öğrencilerde büyük bir stres yaşatmaktadır. Bu kaygıyı ortadan kaldırmak için hızlı okuma kurslarında verilen eğitimler oldukça önemlidir. Özellikle sosyal medyanın etkisiyle telefona bağımlılık neredeyse bir hastalık seviyesine gelmiştir. Öğrencilerin psikolojilerinin ve belleklerinin gördükleri zararı telafi etmek için hızlı okuma kursları zihinsel açıdan olumlu sonuçlar doğurmaktadır. 

Uzman Akademi’de öğrencilerimizle birebir ilgilenerek, gelişim çizelgelerini her dersimizin sonunda yenileyerek ve velilerimize de haftalık bilgilendirme yaparak eğitim sürecimizi öğretmen-öğrenci-veli işbirliği içinde sürdürmekteyiz. 

Derslere başlamadan önce ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz ölçüm sonuçlarıyla derslerimizin bitimindeki ölçüm sonuçları arasındaki farkı en yüksek seviyeye çıkartmak öncelikli hedefimiz. Bu süreç sadece hızlı okuma odaklı olmakla kalmıyor, anlama oranında da maksimum düzeyde artış sağlanıyor. Böylece öğrenci özgüven kazanmış olup, genel bilgi birikiminde de gelişmeler kaydediyor. 

Sınavda zaman kaygısının önüne geçiyoruz

-Soruya doğru yanıt vermek için öncelikle okuduğunu anlama sorununun ortadan kalkmış olması şart. Oldukça uzun olan sorularda anlam kaybı yaşanmaması için okuma frenlerine takılmadan, doğru hız ve tekniklerle okumanın fark yaratacak ögelerle desteklenmesi gerekiyor. 

-Soru kökünün çeldirici noktasının iyi tespit edilmesi için ise sıkça vurguladığımız dikkat ve odaklanma düzeyinin artırılması doğru cevaba ulaşmada önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. 

- Zaman kaygısı ile girilen bir sınavda stres yüklü olan bir öğrencinin bildiği sorularda bile yanlış yapabileceği ihtimali arttığı için, zaman yönetimi konusunda farkındalık kazanması, süreci minimum stres maksimum başarıyla taçlandırması bir başka nokta olarak karşımıza çıkıyor. 

Öğrencilerin kâbusu haline gelen paragraf soruları yukarıda sıralanan maddelerle desteklendiğinde başarıya ulaşmak çok daha kolay oluyor. 

Uzman Akademi kadrosu öğrencilerin baş etmeye çalıştığı bu sorunların hepsine çözüm sunmak için sizleri bekliyor. 

Hızlı okuma eğitiminde; egzersiz sayfamızdaki göz, kelime ve metin egzersizlerinin yanı sıra uygulayacağımız birtakım okuma teknikleri (tarama, gruplama vb.) ve beyin egzersizleriyle birlikte daha çok hız ile dikkat ve odaklanmayı arttırma üzerine uygulamalar yapılmaktadır. Size uygun olan gün ve saatlere göre dersleri planlayarak oluşturduğumuz yaklaşık altı haftalık bir eğitim sürecimiz olmaktadır. Eğitim bitiminde ilk ve son dersimizde yapmış olduğumuz okuma ölçümü sonuçlarını karşılaştırdığımızda okuma hızımızın en az 1.5-2 kat kadar arttığını ve hızlı okumayla beraber okuduğumuzu anlama oranımızın da artmış olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu noktada günlük okumalarınızda, sınavlara hazırlık sürecinde ve işinizle ilgili pratiklik kazanarak daha hızlı okuma ve anlama yolunda size rehberlik ediyoruz.​

hzılı okuma özel ders

Öğretmenlerimizden detaylı bilgi
almak ister misiniz?

bottom of page