top of page

İlkokul grubu okuma anlama eğitimi

Çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren okuma alışkanlığı kazandırmak başarılı bir ülke geleceğine sahip olabilmenin en önemli koşuludur.

öğretmen öğrenci özel ders

Küçük yaş gruplarına özel olarak geliştirdiğimiz "Odak" eğitim modeli

         Çocuklarımızın hızlı okuma kursunu erken yaşta almasının en doğru olduğunu savunuyoruz peki neden? Çünkü bir bina inşa etmeye çalışıyoruz ve bu binanın temelini hızlı okuma ve anlama kursumuzla atıyoruz. İlkokul gruplarına yaptığımız ölçümlerde bir çok öğrencide hecelemenin yanı sıra eksik ve hatalı okumalar, seslerin ve hecelerin karıştığı istenmeyen okuma biçimleri karşılaştığımız yaygın sorunların başında geliyor. Ebeveynler bu süreçte yeterli ilgiyi veremediklerini düşündükleri için kendilerini suçlarken, hem öğrenci hem de veli psikolojik olarak yıpranmış oluyor. Öğrenci-veli ilişkileri yaşanılan kaygı sebebiyle zedeleniyor ve bu sebeple öğrenme daha çok gecikiyor. Hem çocuğunuzla ilişkinizin seyrinin bozulmaması hem de çok küçük dokunuşlarla tamamlanacak bu eksiklikleri gözünüzde büyütmeyin. Öğretmenlerimiz öğrenciler ile bireysel olarak ilgilenerek yeterli eğitim desteğini sağlıyor ve verilen emekler karşılıksız kalmamış oluyor.

Okuma geliştirme ve anlama eğitimi, küçüklerimizin türkçe-matematiği, hitap-etkin konuşma vs tüm alanlarını yapabilmekten önce hızlıca okuyup kavrayabilmelerini, hep söylediğimiz soruları veya cümleleri cevaplamaktan önce anlamalarını sağlar. Ne kadar başarılı olursak olalım hızlı okuyup kavrayamıyorsak her zaman bir adım geride oluruz. O yüzden diyoruz ki gelin bu durumu erken yaşta ağaçlarımız kökleşmeden, yaşken eğelim ve küçüklerimize akademik kariyerlerinin başında sağlam bir temel hazırlayalım. Hızlı okuyan ve okuduğunu tek seferde anlayan çocuklarımızın okul başarıları artsın uzun sorulardan, paragraflardan, karışık cümlelerden korkmayan yeni nesillerimiz oluşsun..

Okuma-Anlama eğitiminin öğrenciye kazandırdıkları

     Küçük yaş gruplarına uyguladığımız ve tamamen Uzman Akademi tarafından geliştirilmiş model olan "ODAK" okuma - anlama eğitimi ile öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağladığımız gibi eğitim hayatlarına sihirli dokunuş yapıyor ve akademik kariyerlerinin başlangıcında temellerinin sağlam olmasını sağlıyoruz.  Başlangıç olarak 10 saatlik birebir özel ders paketi uygulanmakta ve isteğe bağlı olarak program uzatılabilmektedir.

 

Uyguladığımız eğitim ile kurs sonunda;

 

  • Odaklanma ve konsantrasyon eksikliği giderilir.

  • Beynin zihinsel fonksiyonları daha aktif kullanılır.

  • Anlama gücü ve okuma hızı artar.

  • Kelime dağarcığı zenginleşir ve diksiyon gelişir.

  • Göz kasları tembellikten kurtularak göz ritmi gelişir. Böylece gözler yorulmaz.

  • Bireyin özgüveni artar ve yorumlama ve eleştiri becerisi gelişir.

  • Sınavlarda büyük avantajlar sağlar. Zamandan tasarruf edildiği için kısa sürede çok soruya cevap verilir. Böylece bireyin kendine olan güveni artar ve motivasyonu yükselir. 

  • Okuma hızı arttığı için daha kısa sürede daha çok bilgi edinilir.

 

    Tüm bunlardan anlaşılacağı üzere küçük yaş gruplarımızda alınan okuma eğitimi, öğrenci yaşantısı üzerinde çok büyük bir öneme sahiptir. Düzenli şekilde yapılan egzersizlerle birlikte sosyal, psikolojik ve akademik alanda kazanımlar elde edilir. Özellikle küçük yaşlardan itibaren alınan hızlı okuma eğitimi, okuma alışkanlığı kazandırır.

“Okuma, alışkanlıkların en asili okumadır.” Antoine Albalat

küçük yaş okuma anlama eğitimi

Öğretmenlerimizden detaylı bilgi
almak ister misiniz?

bottom of page