PROGRAMLARIMIZ

Başarı Uzman İşidir...

Sınavlara yönelik hızlı okuma teknikleri

Günümüz müfredatında sınav soruları artık neyi bildiğimizden ziyade bildiğimizi çabucak yorumlamayı ve soruların içindeki karmaşık ifadeleri kısa zaman içinde anlamlandırarak beynimizde bir bütün oluşturmayı zorunlu kılmıştır. Bunu başarabilmekte ancak uzun paragraf sorularını, bütün olarak bir bakışta görebilmek ve hızlıca kelimeleri anlamlı yerlerine yerleştirebilmek ile mümkün olabilmektedir. Gerek online platformlarımızdaki sınırsız sayıdaki egzersizlerimiz ile, gerekse de tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilen sınavlara yönelik "Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri" eğitimindeki temel amaç: Göz kaslarının gelişimi, dikkat ve odaklanma, tek bakışta metnin bütününü görme, beynimizin hem sağ hem sol kısmını aynı anda kontrol etme, kalem oynatmadan dudakla değil göz ile okuma, hafızada fotoğraf çekme gibi çok sayıda özellikler geliştirerek okuma yeteneğini kazandırmaktır. Özellikle sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için alınan bu eğitim sonunda yaptığımız değerlendirmelerde okuma hızı ve anlama kapasitesinin en az 2-3 kat arttığı kesin olarak gözlenmiştir. Hızlı okuma kursu sonunda sınavlarda artık süre sıkıntısı yaşanmayacak ve paragraflardaki ifade tek bir okunuşta anlaşılacaktır. Bu da toplamda bir öğrenciye ortalama bir sınav boyunca 30-40 dakika kadar hayati öneme sahip bir vakit kazandıracaktır. Diğer taraftan bakıldığında sınavlarda yapılan yüksek heyecan ve stresin en büyük sebeplerinden biri de süreyi yetiştirememe sıkıntısıdır. Bu sebeple bir öğrenci hızlı okuma kursu alarak süre sıkıntısını aştığında, kendine güveni tam ve motive olmuş bir şekilde sınav performansı gösterecektir. Hızlı okuma kursu eğitimi alan öğrencilerin, hızlı okuyup aynı zamanda da okuduğunu  tam olarak anlayabildiği için ders çalışma verimleri de önemli ölçüde artacaktır. Öncesinde çalışmaya harcanan aynı vakitte daha fazla bilgi edinilecek, ders çalışma sıkıntı olmaktan çıkıp zevkli bir görev haline gelecektir. Son söz olarak bir çok bilginin bulunduğu bu çağımızda başarının anahtarı, kısa sürede öğrenmek ve öğrendiklerimizi çok iyi yorumlayabilmektir. Bunun için de mutlaka doğru yerden  "Hızlı okuma Teknikleri" eğitimi almanızı tavsiye ediyoruz.

Sınavlara yönelik hızlı okuma eğitimi.jpg
Küçük yaş okuma anlama eğitimi.jpg

Küçük yaş okuma geliştirme - anlama

Küçük yaş okuma geliştirme - anlama eğitimi ilk olarak Uzman Akademi ailesinin uygulamaya başladığı eğitim programıdır. Çünkü biz hızlı okuma eğitiminin daha tam olarak okuma becerilerine hakim olamayan ufak yaş öğrencilerimize uygulanmasını doğru bulmamaktayız.  Özellikle eğitim hayatına yeni başlayan minik öğrencilerimizde okumak oldukça önem arz etmektedir. Öğrencimiz istenildiği gibi okuyamadığında gereksiz korkuya kapılarak, hem okul sınıfında, hem de evindeki aile ortamında kaygı duymaya başlayacaktır. Öğrencilerin akademik kariyerlerinin temeli atılan bu süreçte bu probleme önlem alınmadığı taktirde ilerleyen dönemde iş daha da kötüleşerek, öğrencilerin eğitim hayatında ciddi performans kayıpları yaşamasına kadar ilerleyecektir. İşte bu sebeple Uzman Akademi ailesi olarak tecrübeli eğitmen kadromuz ile ilkokul çağındaki kursiyerlerimiz için geliştirdiğimiz kısa paketlerden oluşan "Okuma Geliştirme - Okuma Anlama Teknikleri" eğitimi ile heceleme sıkıntısı çeken ve akıcı okumayı henüz yapamayıp okuduğunu anlayamayan öğrencilerimize, birebir ilgi gösterilerek %100 anlama oranı ile hecelemeden akıcı hızlı metin okuma başarısı sağlamaktayız. Ayrıca bizler için daha da önemli olan çocuklarımıza kitap sevgisi ve düzenli kitap okuma alışkanlığı da bu şekilde aşılamış bulunmaktayız. Eğitim programlarımız genellikle 10-20 saat arası sürmektedir. 

Yetişkinlere yönelik hızlı

metin okuma teknikleri

Dünyamızda gelişmiş ve hali hazırda gelişmekte olan ülkelerde kişi başına düşen kitap okuma oranı oldukça yüksektir. Yapılan araştırmalarda, kitap okuma oranı ile yine o toplumun kültürel, ekonomik ve refah seviye oranı oldukça benzerlik göstermektedir. Her bir kitap, farklı bir dünyaya farklı bakış açısından bakabileceğimiz farklı bir perspektif kazanmamıza imkan tanımaktadır. Bu sebepten ötürü günümüz koşuşturmasında, bulabildiğimiz kısa zamanlarımızda ne kadar fazla kitap okuyabilirsek kendimizi o kadar geliştirme fırsatı buluruz. İşte burada bizler Uzman Akademi ailesi olarak, sunacağımız göz kaslarını ve beyin fotografik hafızasını geliştirici özel tekniklerimiz ile sizlere okumuş olduğunuz kitap sayısını dört katına çıkaracağınızı garantiliyoruz.

hızlı okuma kursu mezun yetişkin sertifika uzman akademi

%100 Memnuniyet garantisi,

koşulsuz para iadesi!