top of page

YKS gruplarına yönelik Çalışmalarımız

    Uzman Akademi hızlı okuma kursu ile odaklanma becerisi kazanacak, dikkat probleminin önüne geçerek hayal gücününüzü geliştireceksiniz. Sınavlarda ekstra 30-40 dakika zaman kazanırken fotoğrafik hafıza tekniğinin yanında okuma ve anlama yüzdesini arttıracaksınız.

Öğretmen öğrenci özel ders

Sınavlarda zamanı siz yönetin!

Uzman akademinin sunduğu hızlı okuma dersleri yalnızca okumayı değil aynı zamanda anlamayı da geliştiren bir program olarak tasarlanmıştır. Bu yüzden anlayarak hızlı okuma olarak nitelendirebiliyoruz. 

Öğrenciler sınav yaklaştıkça yeni nesil dediğimiz sorularla karşılaşma telaşına kapılıyor. Yeni nesil dediğimiz bu sorular önceki yıllarda alışkın olduğumuz yalnızca bilgiyi yoklayan değil aynı zamanda kısa zamanda anlama becerisi gerektiren sorular olarak karşımıza çıkıyor. Kısacası ezberi değil, yorum yapabilme becerisini önemsiyor. Bu sorular eski sorulara göre daha uzun sorulardır ve görsellerle de desteklenebilir. Bu durumda öğrencinin soruyu hızlı okuması, anlaması, dikkatini görsele yoğunlaştırması ve muhakeme edebilmesi gerekiyor. Fakat okuma hızında yaşanan sorunlar sınav süresinin yetmeyeceği telaşını oluşturduğu için öğrencinin anlama ve yorumlama performansını da olumsuz etkiliyor. Hızlı okuma dersleriyle yeterli performansa ulaşan öğrenci ise sınav esnasında daha fazla zaman sahip olacağı için soruları anlama ve yorumlama fırsatına da erişmiş oluyor. Derslerimizde yapılan anlama çalışmaları ise artırılan zamandaki anlamayı mevcut düzeyin üstüne çıkarıyor. 

Amacımız  daha soruyu görür görmez mağlubiyeti kabul eden, sorunun uzun ve karmaşık olması ihtimali karşısında tedirgin olan bir öğrenci profili yerine soruya özgüvenle yaklaşan ve zaman yönetimine hakim olan öğrenci profiline ulaşabilmektir.

Benzersiz tekniklerimizle başarıyı garantiliyoruz.

Hemen hemen her öğrenci -Türkçe dersinde yoğun olmak üzere- uzun paragraflarla karşı karşıya kaldığında zorlanmakta ve vakit harcamakta. Dallanıp budaklandırılmış, bir sayfayı tek sorunun kaplayacağı şekilde hazırlanmış sorular öğrencilerde ''Ya sınavı yetiştiremezsem? Ya sınavı vaktinde bitiremezsem?'' kaygısını da maalesef ki beraberinde getiriyor. Stres ve kaygının ise sınavların en azılı düşmanlarından biri olduğunu söylemek bizce abartılı olmayacaktır. Sınavı verememe korkusunu yenebilmeyi kişiye kazandıran ise okuma takviyeleriyle algı/okuma yeteneğimize ivme kazandırmaktır. Önümüze gelen paragrafları ve metinleri hızlı okuyup, aynı ölçüde de anlamalıyız. (Eğer hızlı okuduğumuz ölçüde anlayamıyorsak hızlı okumanın bir mânâsı olmayacaktır, bu da önümüzdeki metni defalarca okuyup zamanımızdan çaldırmamıza sebep olur.)  Peki, bunun üstesinden nasıl geliriz?

 Ne kadar hızlı okunursa okunsun anlaşılmayan bir metin insan hayatından çalınmış dakikalardır.

Okumadaki en büyük problemlerden biri benzer kelimelerin aynı kelimeler zannedilmesidir. Uzman Akademi verdiği hızlı okuma kursu ve yaptırdığı uygulamalarla öğrencinin kelime haznesini geliştirirken benzer kelimeler arasındaki farklara da dikkat çekiyor. Öğrencinin bu farkları görmesini sağlıyor.

Geçmişten bugüne kadar okuma alışkanlığı kazanırken hep duyduğumuz yanlış bir tavsiye vardır: ‘’Yavaş yavaş oku, anlayarak oku!’’ Aslında bu ikaz başlı başına neden okuma alışkanlığı kazanamadığımızın cevabıdır. Yavaş yavaş okuyan ağır ve sıçramalı okuduğu için dikkati dağılır, sıkılır ve odaklanamaz. Hızlı okuma kursu bu tabuyu da yıkıyor. Uzman Akademi süre ile yaptırdığı uygulamalarla bir okuma yanlışının daha önüne geçiyor.

Okuduğu metni anlayan, olay akışını takip edebilen öğrenci okumaktan zevk alır ve okumayı sever hale gelir.

Hızlı okuma kursu yaptırdığı göz egzersizleri, kelime egzersizleri, metin egzersizleri ve beyin egzersizleri ile sizin dikkat probleminizi aşmanızı, sınavlara giriyorsanız ekstra 30-40 dakika zaman kazanmanızı, okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırmanızı ve okuma alışkanlığı kazanmanızı sağlıyor.

serifika alan öğrenciler

Öğretmenlerimizden detaylı bilgi
almak ister misiniz?

bottom of page