top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıUzman Akademi

KİTAPLARIN HAYATIMIZDAKİ YERİ

Güncelleme tarihi: 25 Ağu 2023

Hayatımızda yaptığımız çoğu şey bize başka alanlarda yardımcı olmaktır. Örneğin her akşam ailemizle aynı saatte yemek yemek hayatımızda alacağımız sorumlulukları layığıyla yerine getirmemizde büyük katkı sağlar.


heyecanlı çocuk

Kitap okumak da tam olarak böyle bir etkiye sahiptir. Okuduğumuz her kitabın bize kattığı değerler de hayatımızın çok başka alanlarında bizi geliştirmektedir. Üstelik biz kitabı okurken bize kattıklarının farkında bile olmayız. Bunu ancak yaşarken fark edebiliriz. Konuşma şeklimiz ve davranışlarımız bizim bu hayattaki kimliğimizi oluşturuyorsa eğer bunları şekillendiren hayatımız boyunca okuduklarımızdır.

En çok da küçük yaşta okuduğumuz kitaplar kendi benliğimizi oluşturur. Örneğin çocuk yaşta okuduğumuz hayvan hikayeleri ileride bizi yaşayan tüm canlılara karşı saygılı ve sevgili bir insan yapar. Güzel arkadaşlık hikayelerini okumak bizi iletişimi kuvvetli bir birey yapar. Bambaşka var olmayan dünyaların anlatıldığı fantastik kitaplar hayal gücümüzü geliştirir.


Küçük yaşta okuduklarımız benliğimizi oluştururken öğrenmek hayatımızın her alanında bizi takip eder. Kaç yaşına gelirsek gelelim öğrenmek her zaman yaşamımızda olacaktır çünkü hiçbir zamanımızda her şeyi bilen biri olamayız ama öğrenmek istediğimiz her şeyi kitaplarda bulabiliriz.138 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page